• 123
  • B73
  • 123
  • B73

B73 (Unisex)

Wysyłka: 2-5 dni roboczych

660.00 PLN

W 1890 roku John Boultbee Brooks stworzył pierwsze siodło posiadające 3 sprężyny, 2 z tyłu i 1 z przodu. B73, wprowadzono do katalogu w 1935 roku, jest to jedyny model, w którym nie zmieniono konstrukcji. B73 jest podobny w kształcie i wymiarach do B66, więc jest odpowiedni dla jazdy rekreacyjnej, gdyż pozwala zachować pionową postawę pleców. Proszę zauważyć, że niektórzy rowerzyści twierdzą, że B73 lepiej amortyzuje wstrząsy niż inne siodła, ze wyglądu na dodatkową sprężynę z przodu.

Siodła tej marki to prawdziwe dzieła sztuki. Sposób produkcji i materiały zawsze stoją na najwyższym możliwym poziomie. Wszystkie siodła i akcesoria wykonywane są ręcznie zawsze przy zastosowaniu skóry 1 klasy. Produkty marki Brooks charakteryzują się wyjątkową trwałością i klasycznym designem. Niektóre modele nie zmieniły się od 1927r! Tradycja i jakość to główne myśli przewodnie angielskiej manufaktury która od prawie 150 lat produkuje siodła najwyższej klasy.

Cechą charakterystyczną dla wszystkich siodeł marki Brooks jest właściwość dostosowywania się siodła do indywidualnych anatomicznych kształtów tylko jednego użytkownika. Siodła przez pierwsze 3-6 miesięcy (w zależności od intensywności użytkowania) powoli dostosowują się tylko do jednego użytkownika i tylko ta jedna osoba będzie wygodnie na nim jeździła. Taka właściwość to niesamowita zaleta bo kupując siodło marki Brooks kupujemy siodło robione "na miarę".